به پرتال شاراکس خوش آمدید

استفاده از آلوورا در بهبود زخم ها

توسط : SHARAX تاریخ :‌ 14 خرداد 1401, 20:35 دسته بندی : وبلاگ / مقالات آلوورا

آلوورا یکی از پرمصرف ترین گیاهان دارویی می باشد که دارای خاصیت های درمانی بسیاری است، اغلب با شنیدن اسم گیاه آلوورا به یاد خواص گیاه آلوورا برای پوست می افتند، آلوورا در ترکیبات خود ماده مولیژینینیا آلـویین دارد که از گذشته تا امروز برای مشکلات پوستی مانند زخم نیش حشرات از آن استفاده می شد، گیاه آلوئه ورا دارای ترکیبات ژل مانند و ژلاتینی می باشد که این ترکیب از بهترین و مفید ترین ترکیبات برای پوست می باشد، معمولا از ژل گیاه آلوئه ورا برای درمان آفتاب سوختگی، جای بریدگی، زخم و ... استفاده می شود، اما استفاده از آلوورا در بهبود زخم ها فقط محدود به این چند گزینه نمی باشد و معمولا از ژل گیاه آلوئه ورا برای درمان زخم های پای بیماران دیابتی نیز استفاده می شود، زخم پا در بیماران دیابتی یکی از شایع ترین علائم این بیماری می باشد که معمولا درمانی نیز ندارد و در ادامه بیمار مجبور به قطع قسمت زخم شده می شود، اما امروزه از گیاه آلوورا برای درمان التهابات زخم های بیماران دیابتی استفاده می شود، شاید این سوال برای شما نیز پیش بیاید آیا واقعا استفاده از آلوئه ورا برای پوست مفید است و زخم های پوستی را بهبود می بخشد، ضرری برای پوست ندارد و .... در پاسخ باید بگوییم بله اگر از گیاه معجزه آسای آلوئه ورا به درستی استفاده شود بسیاری از زخم ها و مشکلات پوستی را درمان می کند. در ادامه با ( اسم سایت ) همراه باشید تا موارد استفاده از آلوورا در بهبود زخم ها را باهم بررسی کنیم تا در صورت نیاز بدانید که در چه زمانی می توانید از آلوورا در بهبود زخم ها کمک بگیرید.

 

بهبود زخم با آلوورا

 

ژل گیاه آلوورا

 

گیاه آلوورایی که برای مصارف مختلف از آن استفاده می کنید یک ترکیب ژلاتینی می باشد، جالب است بدانید 42 نوع آلوورا در علم گیاه شناسی وجود دارد و شناخته شده است که معروف ترین آن که معمولا برای درمان زخم ها و مشکلات پوستی از آن استفاده می شود ( صبر زرد ) نام دارد،  معمولا از ژل داخل گیاه آلوورا در مصارف دارویی و درمانی استفاده می شود، بهترین روش استفاده از آلوورا در بهبود زخم ها، استفاده از مواد دارویی است که حاوی عصاره آلوئه ورا هستند، البته می توان با شکستن و یا بریدن گیاه آلوئه ورا مستقیما از ژل داخل آن استفاده کرد، اما ممکن است این روش باعث ایجاد حساسیت در پوست برخی از افراد شود.

 

 

مزایا استفاده از آلوورا

 

درمان سوختگی : یکی از فواید گیاه آلوورا برای پوست کمک به درمان سوختگی های پوستی می باشد، برای بهبود زخم های سوختگی پوست می توانید روزی چند مرتبه ژل گیاه آلوورا روی قسمت سوختگی قرار دهید، حتی می توانید پس از قرار دادن ژل آلوورا روی قسمت سوختگی با گاز استریل آن قسمت را بپوشانید.

آفتاب سوختگی : این ژل برای تسکین قسمت های آفتاب سوخته مناسب می باشد، البته برای پیشگیری و درمان مناسب نمی باشد و فقط تسکین دهنده می باشد.

کمک به درمان اگزما : بهبود و درمان بیماری پوستی اگزما یکی دیگر از موارد استفاده از آلوورا در بهبود زخم ها می باشد، خاصیت مرطوب کنندگی بالای گیاه آلوورا کمک به تسکین خشکی و خارش پوستی در بیماری اگزما می شود، همچنین در دمان و بهبود نوع دیگری از اگزما که اگزمای چرب می باشد و در پوست سر و پشت گوش ایجاد می شود و درماتیت سبورئیک نام دارد بسیار مفید است.

درمان تبخال : یکی دیگر از موارد استفاده از آلوورا در بهبود زخم ها درمان تبلخال های پوستی می باشد؛ تبخال ها در نقاط مختلف بدن ایجاد می شوند ولی اکثرا در اطراف دهان به وجود می آیند، یکی از خواص گیاه معجزه آسای آلوورا ضد ویروس بودن این گیاه است، پس در درمان و بهبود زخم های ویروسی بسیار موثر می باشد، برای درمان تبخال می توانید روزانه یک یا دور از ژل آلوورا استفاده کنید.

آکنه های التهابی : از دیگر خواص گیاه آلوورا می توان ضد التهاب بودن این گیاه را نام برد، پس در درمان و بهبود زخم های التهابی پوست بسیار  مفید می باشد.

همچنین برای درمان آکنه های التهابی و جوش های چرکی می توانید روزانه ی یا دوبار ژل گیاه آلوورا را استفاده کنید تا در کم ترین زمان آکنه های التهابی پوستتان درمان شود.

پسوریازیس : گیاه آلوورا همانطور که گفته شد دارای خواص تسکین دهندگی التهاب و ضدخارش است و برای درمان و بهبود خارش های ناشی از پسوریازیس روزانه دو بار از ژل آلوورا استفاده کنید.

درمان زخم های بیماری دیابت : یکی از سخت ترین و بدترین نشانه های بیماری دیابت زخم های پوستی در ناحیه پا می باشد که در نهایت باعث قطع این عضو می شود، اما امروزه از گیاه معجزه آسای آلوورا در درمان و تسکین زخم های ناشی از بیماری آلوورا استفاده می شود، یکی از شایع ترین روش های استفاده از آلوورا در بهبود زخم های دیابتی مخلوط ژل آلوورا و عسل می باشد، روزانه دوبار این مخلوط را روی زخم قرار دهید.

 

کلام آخر

 

گیاه آلوورا یکی از کاربردی ترین و مفید ترین گیاهان برای استفاده از آلوورا در بهبود زخم ها می باشد، اما توجه داشته بااشید برای زخم های بزرگ و سوختگی های خیلی بزرگ از آلوورا برای درمان استفاده نکنید و حتما با پزشک مشورت کنید، نکته دیگری که در مصرف گیاه آلوورا باید به آن توجه کنید، این است که قبل از مصرف ابتدا مقداری از ژل را روی بخش از پوست تست کنید، زیرا ممکن است که برخی از پوست ها به ژل گیاه آلوورا حساسیت نشان دهند و باعث کهیر، خارش و جوش شوند. بهتر است در صورت مشاهده این علائم سریعا مصرف آلوورا را متوقف کنید. البته بهتر است برای استفاده از گیاه آلوورا برای بهبود زخم ها با پزشک معالج خود مشورت کنید، تا در روند درمان بیماری ها تداخلی نداشته باشد.

 

مطالب مشابهارسال نظر

عکس خوانده نمی شود

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت صنایع نوآوران عتیق است.
انصراف
فراخوان خرید برگ آلوورا