به پرتال شاراکس خوش آمدید

بهبود رشد مژه با آلوورا

توسط : SHARAX تاریخ :‌ 2 مهر 1401, 12:04 دسته بندی : وبلاگ / مقالات آلوورا

آلوورا یکی از درمان های طبیعی و خانگی و موثر برای بهبود رشد، مژه می باشد. آلوورا سرشار از مواد معدنی، مغذی و ویتامین ها می باشد که تاثیر بسیار زیادی بر بلند شدن و ضخیم شدن مژه ها دارد. داشتن مژه های سالم و پرپشت تاثیر بسیار زیادی در زیبایی دارد، به همین دلیل تمامی افراد همیشه در تلاشند که مژه های زیبا و پرپشتی داشته باشند. روش های زیادی وجود دارد که با انجام آن می توان مژه های سالم و زیبایی داشت، که یکی از این روش ها استفاده از آلوورا می باشد.

اگر شما نیز روش های مختلفی را برای رویش مجدد مژه های خود امتحان کرده اید و جواب نگرفته اید، می توانید آلوئه ورا، را نیز امتحان کنید.

البته که ریزش مژه، یک ریزش معمولی نمی باشد و باید دلیل ان را بررسی کنید، زیرا ممکن است که ریزش مژه از علائم بیماری هایی مانند جذام، لوپوس، بیماری های هورمونی، عفونت، سرطان، ایدز، لوپوس و سیفیلیس باشد، به همین دلیل نباید ریزش مژه های خود را سرسری بگیرید و در صورت مشاهده ریزش بیش از حد مژه های خود، ابتدا به یک پزشک معالج مراجعه کنید تا دلیل ریزش مژه شما مشخص شود و سپس اقدام به مصرف ترکیبات و محلول های رویش مژه کنید. در ادامه این مقاله با وب سایت صنایع نوآوران عتیق ( شاراکس ) همراه باشید تا روش های بهبود رشد مژه با آلوورا را با یکدیگر بررسی کنیم.

 

بهبود رشد مژه با آلوورا

 

دلایل ریزش مژه

 

قبل از اینکه بخواهید برای ریزش مژه های خود به فکر راه حل و درمان باشید، بهتر است که دلیل ریزش مژه های خود را شناسایی کنید تا بتوانید بهترین روش درمانی را انتخاب کنید، برخی از دلایل ریزش مژه عبارتند از :

 • اختلالات تغذیه ای
 • کمبود ویتامین
 • کمبود مواد معدنی
 • عفونت پلک
 • بیماری های عفونی
 • تبخال
 • عفونت های قارچی و انگلی
 • التهاب پلک
 • سل پوستی یا جذام
 • عفونت باکتریایی
 • سندروم تریکوتلویانیا

 

 

مژه های بلند و ضخیم با آلوورا

 

آلوورا یکی از روش های درمانی و بسیار موثر برای داشتن مژه های ضخیم و پر پشت می باشد، آلوورا سرشار از مواد مغذی و ویتامین ها می باشد، همچنین آلوئه ورا سرشاز ویتامین های A, B12, C, B7, B9 و  آنتی اکسیدان می باشد که برای رشد و جلوگیری از ریزش مژه ها بسیار موثر می باشد. یکی دیگر از شرایط نگهداری از آلوئه ورا رطوبت و آبرسانی به بافت مژه می باشد. آلوورا نیز دارای خواص آبرسانی می باشد و به همین دلیل در رشد مژه ها موثر می باشد.

 

برای رشد مژه به کمک آلوورا به ساده ترین روش ممکن، می توانید هرشب قبل از خواب مقداری ژل آلوورا، را به مژه های خود بمالید و این کار را تکرار کنید، البته قبل از انجام این کار، مقداری از آن را روی قسمتی از صورت خود تست کنید، زیرا ممکن است که باعث بروز حساسیت شود.

 

یکی دیگر از روش های تقویت مژه با آلوورا ترکیب زل الوورا با روغن جوجوبا می باشد، که یکی از روش های شناخته شده می باشد و برای تقویت و رشد مژه بسیار موثر می باشد، پس از ترکیب این دو مواد با یکدیگر به صورت مساوی، این ترکیب را روی مژه های خود بگذارید و پس از گذشت 15 دقیقه بشویید، این روند را به مدت چند ماه استفاده کنید تا به نتیجه دلخواه برسید، البته قبل از انجام برای تقویت مژه به کمک آلوورا، می توانید ژل آلوورا ، را با روغن نارگیل مخلوط کنید و به صورت مرتب روزانه دو بار به مژه های خود بزنید و سپس بعد از گذشت 15 الی 30 دقیقه بشویید.

 

همچنین می توانید ژل آلوورا، را با روغن کرچک مخلوط کنید و سپس استفاده کنید.

 

یکی دیگر از روش های تقویت مژه به کمک آلوورا، مخلوط ژل آلوورا و ویتامین E می باشد، می توانید هر شی این مخلوط را به مژه های خود بمالید و صبح بشویید، این کار را تا چندین ماه انجام دهید تا نتیجه دلخواه را بگیرید.

 

ترکیب ژل آلوورا و روغن فندق از دیگر روش های تقویت مژه به کمک آلوورا می باشد، برای تهیه این محلول یه نسبت مساوی ژل آلوورا و روغن فندق را با یکدیگر ترکیب کنید و روزانه دوبار از این ترکیب استفاده کنید و پس از گذشت 15 الی 20 دقیقه بشویید، این روند را تا زمان نتیجه گیری دلخواه ادامه دهید. فراموش نکنید که تمام موارد بالا را قبل از استفاده تست کنید تا باعث التهاب و حساسیت نشود.

 

مطالب مشابهارسال نظر

عکس خوانده نمی شود

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت صنایع نوآوران عتیق است.
انصراف
فروش ویژه دایس و پودر آلوئه ورا
سال نو مبارک