به پرتال شاراکس خوش آمدید

فواید شگفت انگیز آلوورا برای کودکان

توسط : SHARAX تاریخ :‌ 13 اسفند 1401, 13:01 دسته بندی : وبلاگ

آلوورا یک گیاه پرخاصیت و کاربردی می باشد که دارای برگ های گوشتی می باشد و ماده درون آن حالت ژلی و لاتکسی دارد، این مواد لاتکسی درون گیاه خواص درمانی بسیاری دارد و در بسیاری از صنایع از آن استفاده می شود، معمولا اغلب افراد بیشتر کاربرد آلوئه ورا، را در زمینه های درمانی و زیبایی می دانند، اما آلوورا کاربرد های دیگری نیز دارد.

 

فواید آلوورا برای کودکان

 

یکی از فواید شگفت انگیز آلوورا برای کودکان می باشد، ممکن است این اتفاق برای شما هم رخ داده باشد که بخواهید مشکلات پوستی کودک خود را به کمک روش های درمانی طبیعی درمان کنید، در این مواقع آلوورا بهترین گزینه می باشد، در ادامه این مقاله با ا همراه باشید تا با فواید شگفت انگیز آلوورا برای کودکان بیشتر آشنا شوید.

 

 

درباره آلوورا بیشتر بدانید

 

آلوورا یک گیاه معجزه گر می باشد که در مناطق خشک و گرمسیر رشد می کند، این گیاه شباهت زیادی به کاکتوس ها دارد اما در دسته زنبق ها قرار دارد، 96 درصد از آلوورا، را آب تشکیل داده است و به همین دلیل آلوورا یک آبرسان فوق اعاده برای کودکان می باشد، 4 درصد باقی مانده آلوورا از مواد فراوانی تشکیل شده است که 75 نوع آن ها شناخته شده است، آلوورا سرشار از پلی ساکارید ها می باشد که یکه درمان قوی برای زخم و کاهش التهاب می باشد و به همین دلیل به راحتی می توان برای کاهش التهابات پوستی کودکان از آلوورا استفاده کرد.

آلوئه ورا همچنین دارای ویژگی آنتی باکتریال و ضدمیکروب است و سرشار از آنتی اکسیدان هایی در قالب ویتامین های A B C E، آمینواسیدهای روی، اسیدهای چرب ضروریکلسیم و آلوئینمی باشد.

 

 

فواید آلوورا برای کودکان

 

عصاره آلوورا یک ماده کاملا طبیعی و بدون ضرر برای کودکان می باشد، که شما می توانید برای درمان برخی از مشکلات پوستی کودکان از آن استفاده کنید، در ادامه به برخی از موارد مصرف آلوئه ورا برای کودکان اشاره می کنیم

  • درمان اگزمای پوستی کودکان با آلوئه ورا : اگزمای پوستی یکی از مواردی می باشد که ممکن است برای تمامی کودکان ایجاد شود، اگزما می تواندپوست را تکه تکه کند و باعث خارش شدید و قرمزی پوست شود، اگزما در برخی از کودکان ممکن است باعث بروز گرما شدید و غیرقابل تحمل در پوست کودک شود، دلیل بروز اگزما در پوست کودکان میتواند آلرژی و ضعف سیستم ایمنی باشد. برای برطرف کردن اگزمای پوستی کودک خود می توانید از ژل آلوئه ورا استفاده کنید، ژل آلوئه ورا روی قسمتی از پوست که دارای اگزما می باشد، بمالید و اجازه دهید حرارت پوست را به خود بگیرد و زخم های ناشی از اگزمای پوست کودکتان را التیام بخشد.
  • آلوورا و تقویت سیستم ایمنی کودکان : همانطور که در مقاله های قبلی گفته شد و خواندید، آلوورا یک روش عالی و طبیعی برای تقویت سیستم ایمنی بدن می باشد، بنابراین اگر به میزان کافی به کودکان خود آلوئه ورا بدهید، ( البته به این نکته توجه داشته باشید که این کار را سرخود انجام ندهید و با پزشک معالج مشورت کنید، زیرا ممکن است که کودک شما به این گیاه حساسیت داشته باشد و ضرر مصرف این گیاه از فایده آن برای کودک شما بیشتر باشد. )
  • آلوورا و التیام نیش حشرات در کودکان : همانطور که گفته شد، آلوورا یک التیام بخش قوی برای التهابات پوستی می باشد و اگر پوست فرزند شما توسط حشره ای گزیده شده باشد، می توانید مقداری از آلوورا، روی محل مورد نظر بمالید تا التهاب و سوزش پوست کودکان برطرف شود، البته توجه داشته باشید که ممکن است پوست فرزند شما به آلوورا حساسیت داشته باشد، بنابراین اگر احساس کردید التهاب، سرخی و خارش پوست کودکتان بیشتر شد، سریعا آن را پاک کنید. ( البته توجه داشته باشید که حتما قبل از مصرف آلوورا، آن را روی قسمت کوچکی از پوست کودکتان تست کنید تا از عدم حساسیت پوست کودکتان به آلوورا اطمینان داشته باشید. )
  • آلوورا و درمان حساسیت های ایجاد شده توسط پوشک در کودکان : اکثر کودکان در تماس بیش از حد پوست بدن خود با پوشک دچار سرخی، حساسیت های پوستی و یا سوختگی می شوند، در این روش بهترین گزینه استفاده از پماد ها و کرم های مخصوص می باشد زیرا پوست کودکان بسیار حساس می باشد، اما اگر بخواهید که از درمان گیاهی و خانگی استفاده کنید، آلوورا بهترین گزینه برای کودک شما می باشد، البته حتما توجه داشته باشید که قبل از استفاده از آلوورا آن را روی قسمت کوچکی از پوست کودکتان امتحان کنید.
  • آلوورا و درمان شوره های موی سر کودکان : کف سر اکثر کودکان ممکن است پوسته پوسته شود و به همین دلیل سر کودک شما دچار خارش شود، یکی از بهترین روش های درمان خانگی این مشکل در کودکان استفاده از ژل آلوئه ورا می باشد، مقداری از ژل آلوورا و روغن زیتون را با یکدیگر مخلوط کنید و این ترکیب را کف سر کودکتان بماید و پس از گذشت چند ساعت آن را بشویید، این ترکیب را تا مدت برطرف شدن کامل پوسته های سر کودکتان استفاده کنید.

 

مطالب مشابهارسال نظر

عکس خوانده نمی شود

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت صنایع نوآوران عتیق است.
انصراف
فراخوان خرید برگ آلوورا