به پرتال شاراکس خوش آمدید

درمان شوره سر با آلوورا

توسط : SHARAX تاریخ :‌ 19 شهریور 1401, 03:17 دسته بندی : وبلاگ

شوره سر یکی از مواردی می باشد که بسیاری از افراد با ان درگیر می باشند، مو نیز یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین عوامل در زیبایی افراد می باشد. شوره سر هنگامی به وجود می آید که لایه پوست سر با یک لایه جایگزین می شود. شوره بیش از اندازه و زیاد پوست سر باعث از بین رفتن مو ها می شود و اگر در زمان مشخص به درمان آن نپردازید ممکن است که مشکلات زیادی را برای مو های سر شما ایجاد کند.

معمولا برای درمان شوره سر از روش های مختلفی استفاده می شود، در بیشتر مواقع افرادی که از شوره سر خود رنج می برند از روش های شیمیایی مانند شامپوها، محلول و ... برای درمان شوره سر استفاده می کنند، اما برخی از افراد نیز ترجیج می دهند که از روش های طبیعی و گیاهی برای درمان شوره سر خود استفاده کنند، آلوورا نیز یکی از روش های درمانی گیاهی می باشد که به کمک آن می توان شوره پوست سر را به آسانی درمان کرد. همانطور که می دانید آلوورا یکی از بهترین و مفید ترین گیاهان برای برای موی سر می باشد، گیاه معجزه آسای آلوورا یکی از بهترین روش های درمان شوره سر می باشد. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا روش های مختلف درمان شوره سر با آلوورا بیشتر آشنا شوید.

 

درمان شوره سر با آلوورا

 

ژل آلوورا تازه و درمان شوره سر

 

یکی از روش های درمان شوره سر با آلوورا استفاده از ژل طبیعی و خالص آلوئه ورا می باشد، در این روش درمانی شوره سر در ابتدا شوره باید برگ گیاه الوورا را تهیه کنید و تمیز کنید و در ادامه ژل داخل گیاه را تخلیه کنید، توجه داشته باشید که در ابتدا مقداری از ژل آلوئه ورا، را در قسمت کوچکی از پوست سر تست کنید که اگر دچار حساسیت شدید، دیگر این روند را ادامه ندهید. اما اگر دچار هیچگونه حساسیتی نشدید ژل آلوورا را به پوست سر خود بمالید و آن را ماساژ دهید، سپس بعد از گذشت یک یا دو روز مو های خود را بشویید.

این روند درمان شوره سر با ژل طبیعی الوورا را در یک مدت زمانی مشخص تکرار کنید تا از شر پوسته های سر خود خلاص شوید.

 

 

ژل آلوورا،روغن درخت چای و عصاره گل رز و درمان شوره سر

 

یکی از مهم ترین عللی که یاعث شوره سر می شود، خشکی پوست سر می باشد، همچنین افزایش شوره سر باعث ریزش موی سر می شود. یکی از روش های مختلف درمانی که می توان برای درمان شوره از آن استفاده می شود، ترکیب ژل آلوورا و روغن درخت چای می باشد، در این روش می توانید یک قاشق ژل آلوئه ورا، را با یک قاشق روغن درخت چای مخلوط کنید، در ادامه چند قطره عصاره گل رز نیز به ترکیب خود اضافه کنید،

محلول ساخته شده خود را به کف سر بمالید و سپس با انگشتان دستتان آن را ماساژ دهید، پس گذشت یک الی دو ساعت موهای سرخود را بشویید، می توانید این محلول را دو بار در هفته به پوست سر خود بمالید تا از شوره های پوست سر خود راحت شوید. اگر به صورت مدوام از این محلول ترکیبی استفاده کنید پس از گذشت یک ماه مشاهده خواهید کرد که ریزش موهای شما نیز کاهش یافته است.

البته در استفاده از این محلول ترکیبی نیز توجه داشته باشید که پوست سرتان به هیچکدام از مواد داخل ترکیب حساسیت نداشته باشد، زیرا در صورت هرگونه حساسیت پوست سر شما ملتهب می شود و ضررات بیشتری را برای شما خواهد داشت.

 

 

ژل آلوورا، روغن نارگیل، عسل و درمان شوره سر

 

یکی از ترکیباتی که با آلوورا برای درمان شوره سر استفاده می شود، ترکیب آلوئه وراف عسل و روغن نارگیل می باشد، این ترکیب علاوه بر اینکه درمان شوره سر از خشکی موی سر نیز جلوگیری می کند.

برای تهیه این محلول باید 5 قاشق غذاخوری ژل آلوورا، 3 قاشق غذاخوری روغن نارگیل و 2 قاشق غذاخوری عسل را با یکدیگر ترکیب کنید و رو موی سر تا ساقه مو خود قرار دهید، مقداری کف سر خود را ماساژ دهید و سپس یک کلاه پلاستیکی روی مو های خود قرار دهید و اجازه دهید 20 الی 30 دقیقه بگذرد. بعد از مدت مشخص شده مو های خود را بشویید، از این ماسک یک بار در هفته استفاده کنید، تا از شوره ی مو های خود خلاص شوید.

به این نکته در ارتباط با این ترکیب نیز توجه کنید که تست کنید، سر شما به هیچ کدام از مواد داخل محلول حساسیت نداشته باشد.

 

 

ژل آلوورا، چای ترش و درمان شوره سر

 

یکی از مهم ترین مواردی باعث شوره پوست سر می شود، خشکی پوست سر می شود. برای درمان شوره سر به این روش باید نصف لیوان ژل الوئه ورا را با دو قاشق غذاخوری پودر چای ترش مخلوط کنید، از این محلول علاوه بر درمان شوره سر می توانید برای تقویت و درخشندگی موهای خود نیز استفاده کنید. همچنین می توانید یک قاشق غذاخوری روغن زیتون نیز به این محلول استفاده کنید تا تاثیر و اثر بخشی این محلول بیشتر شود. برای نتیجه گیری بهتر می توانید از این محلول هفته ای یک بار استفاده کنید.

 

 

ژل آلوورا و کافور و درمان شوره سر

 

کافور یک ماده خنک کننده می باشد که عفونت ها و میکروب های پوست سر را نیز از بین می برد، آلوئه ورا نیز یک ماده مرطوب کننده می باشد که باعث از بین رفتن خشکی کف سر می شود، نصف قاشق پودر کافور را با سه قاشق ژل آلوورا ترکیب کنید و این محلول را روی پوست سر خود قرار دهید.

استفاده از محلول آلوئه ورا و کافور یکی از روش های درمان شوره سر با آلوورا می باشد، البته توجه داشته باشید که از این محلول بیش از اندازه استفاده نکنید زیرا به دلیل سردی بیش از اندازه کافور ممکن است که دچار ریزش مو و یا سفیدی زودرس مو های خود شوید.

 

 

آلوورا و لیمو و درمان شوره سر

 

یکی دیگر از دلایل ایجاد شوره سر وجود قارچ در پوست سر می باشد، لیمو به دلیل داشتن خاصیت اسیدی قارچ پوست سر را از بین می برد و با کاهش میزان ph مو باعث براقیت مو می شود. ترکیب لیمو و ژل آلوورا یک ترکیب فوق العاده برای مو های سر می باشد که هم شوره سر را درمان می کند و هم باعث براقیت مو ها می شود. برای ساخت محلول لیمو و ژل آلوورا، 2 قاشق غذاخوری آب لیمو را با سه قاشق غذاخوری آلوورا مخلوط کنید ، این محلول را به کف سر خود بزنید و پس از گذشت 20 دقیقه موهای خود را بشویید. می توانید برای نتیجه گیری بهتر از این محلول هفته ای یک بار استفاده کنید.

 

 

ژل آلوورا و روغن کرچک و درمان شوره سر

 

معمولا بسیاری از افراد برای درمان ریزش موهای خود از روغن کرچک استفاده می کنند، اما ترکیب روغن کرچک و ژل آلوورا یکی از روش های درمان شوره سر با آلوورا می باشد، در این روش درمانی 2 قاشق غذاخوری ژل آلوورا را با 1 قاشق غذاخوری روغن کرچک مخلوط کنید و روی پوست سر خود ماساژ دهید.

اجازه دهید این محلول به مدت صبح تا شب و یا برعکس روی موهایتان باقی بماند و سپس موهای خود را بشویید، برای تاثیر پذیری بیشتر می توانید از این محلول دو بار در هفته استفاده کنید.

 

 

کلام آخر

 

در این مقاله با انواع روش های درمان شوره سر با آلوورا آشنا شدید و متوجه شدید که ترکیب ژل آلوورا با کدام مواد طبیعی دیگر باعث از بین رفتن و درمان شوره ی مو های شما می شود. شاید شوره سر به نظر شما یک مشکل معمولی و رایج باشد اما اگر درمان نشود و به صورت طولانی مدت ادامه داشته باشد باعث ریزش مو می شود.

اگر به کمک روش های طبیعی و شیمیایی معمول شوره سر شما برطرف نشد، بهتر است که با یک پزشک مشورت کنید و تحت نظریه پزشک اقدام به درمان شوره مو های خود کنید.

در هنگام مصرف موارد بالا حتما به این نکته توجه داشته باشید که بخشی از محلول و یا مواد داخل محلول را به صورت جداگانه روی موهای خود تست کنیدف زیرا ممکن است که پوست سر شما به برخی از مواد طبیعی حساسیت داشته باشند و باعث بروز التهاب در کف سر شما شود.

 

مطالب مشابهارسال نظر

عکس خوانده نمی شود

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت صنایع نوآوران عتیق است.
انصراف
فراخوان خرید برگ آلوورا