به پرتال شاراکس خوش آمدید

فرآوری آلوورا و جلوگیری از خام فروشی

توسط : SHARAX تاریخ :‌ 24 دی 1401, 13:53 دسته بندی : وبلاگ / مقالات آلوورا

طبق گزارشات موجود و اعلام شده حدود چهارده سال، از اولین باری که مردم از آلوورا در سبد تغذیه خود استفاده می کنند، گذشته است و امروزه بیشتر افراد این گیاه معجزه گر و پرخاصیت را می شناسند، آلوئه ورا علاوه بر خواص درمانی که دارد و در بیشتر صنایع از آن استفاده می کنند، جزو گیاهان زینتی نیز می باشد که برخی از افراد در منازل خود از آن نگهداری می کنند. آلوورا با توجه به خواصی که در مقایسه با قیمت مقرون به صرفه ود دارد، به عنوان طلای سبز در بین مردم شناخته شده است.

 

خام فروشی آلوورا

 

از مهم‌ترین مزایای کشت و توسعه عمل آوری گیاهان دارویی را سودآوری و ارزش افزوده بالا نسبت به سایر محصولات زراعی و گیاهی، سازگاری این گیاه با محیط های خشک و قابلیت کشت و تولید آلوورا در شرایط نامساعد و هرگونه شرایط اقلیمی خاک و آب، نیاز کم به آب و اصلاح الگوی کشت، توسعه سلامت و بهداشت عمومی و امکان تولید محصولات ارگانیک و تامین ماده خام اولیه برای بسیاری از صنایع فرآوری، دارویی، بهداشتی، آرایشی و ... و در اخر ایجاد اشتغال و کارآفرینی رانام برد.

 

سرمایه گذاری بخش خصوصی

 

کشت و تولید گیاه آلوورا، به عنوان یکی از گیاهان پرخاصیت و پرطرفدار که سرشار از خواص و ظرفیت های درمانی و زیبایی می باشد، که البته امروزه تولیدات این گیاه با برخی از مشکلات مواجه شده است و برخی از تولیدکنندگان در شهر های مختلف، دیگر تمایلی به کشت و تولید این گیاه ندارند.

روزانه تعداد زیادی آلوورا، در شهر های مختلف کشت می شوندو استفاده از صنایع تبدیلی و فرآوری برای استفاده‌های دیگر از این محصولیک امر ضرورتی می باشدو هنوز به آن توجه لازم و کافی نشده است.

 

آلوورای تولید شده را باید در واحدهای فرآوری به ژل، کرم، محصول خوراکی، پودر و ... تبدیل شود که این مسائل نیازمند سرمایه‌گذاری های بالامی باشد و سرمایه گذاران این هزینه را تقبل نمی کنند.

 

به همین دلیل اکثر تولیدکنندگان، ژل آلوورا ، را به صورت خام می فروشند و دیگر مواد خام آلوورا، را به محصولات دیگر تبدیل نمی کنند.

همچنین صنایع تبدیلی آلوئه ورا از میزان بیکاری­‌های دائمی و یا موقت و فصلی در منطقه های روستایی بسیار کم کرده و یک زمینه مناسب برای توسعه بخش کشاورزی فراهم کرده است و به افزایش تولیدات، بهره‌وری، ایجاد فرصت­های شغلی مناسب، تامین نیازهای اساسی، پیوند با دیگر بخش ­های اقتصادی و کاهش نابرابری­های منطقه‌ای منجر می‌شود.

 

مشکلات و موانع زیادی در سد راه کارخانه داران می باشد که قصد تولید محصولات از آلوورای خام را دارند، وجود دارد. اما کارآفرینان این مسیر اعتقاد دارند که با برداشتن موانع و مشکلات می توانند از آلوورای فرآوری شده استفاده کنند و  از این گیاه معجزه گر در صنایع مختلف محصولات مختلفی را تولید و عرضه کنند.

 

کارخانه داران و سرمایه گذاران بزرگ این حرفه در شهر های مختلف از مواد خام اولیه محصولات بسیاری تولید می کنند و در صنایع مختلفی آن را مورد بهره برداری قرار می دهند. این سرمایه گذاران روزانه بخش زیادی از آلوورای تولید شده کشاورزان را خریداری می کنند و در صنایع مختلف استفاده می کنند.

 

اما دولت با پرداخت تسهیلات و در اختیار گذاشتن شرایط مناسب برای کارآفرینان باعث اشتغال تعداد زیادی افراد بیکار می شود و هم اینکه چرخه اقتصادی در یک بخش از کار نمی افتد.

 

کشت و تولید آلوورا و محصولات فرآوری شده از آلوورا، در سال های گذشته به دلیل اهمیت و محبوبیت گیاه آلوورا در بین مردم، بسیار رونق داشته است، اما به دلیل مشکلات و موانع موجود در این مسیر، بسیاری از افراد فقط به فکر کاشت این گیاه هستند و دیگر به فرآوری آلوورا توجهی ندارند.

 

مطالب مشابهارسال نظر

عکس خوانده نمی شود

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت صنایع نوآوران عتیق است.
انصراف
فراخوان خرید برگ آلوورا