به پرتال شاراکس خوش آمدید

ترمیم بافت های آسیب دیده با آلوورا

توسط : SHARAX تاریخ :‌ 6 اسفند 1401, 12:54 دسته بندی : وبلاگ / مقالات آلوورا

آلوورا یکی از پرخاصیت ترین گیاهان دارویی می باشد که کاربرد های بسیاری دارد و برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود، یکی از عمده استفاده هایی که از گیاه آلوورا می شود برای پوست و مو می باشد و به دلیل خواص بالا و مواد سازنده مفیدی که در ترکیب خود دارد، در درمان بسیاری از بیماری های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مهم ترین کاربرد هایی که گیاه آلوورا برای پوست دارد؛ ترمیم بافت های آسیب دیده پوست می باشد. اآسیب های پوستی که به آثار به جا مانده از عارضه های مختلف روی پوست گفته می شود، از عمده ترین  اسیب های پوستی که می توانید به کمک آلوورا آن ها را درمان کنید می توان به آثار باقی مانده از تاول، سوختگی، آکنه، عفونت های پوستی، انواع زخم، چین و چروک های پوستی و ... را نام برد.

 

ترمیم بافت با الوورا

 

معمولا پوست در جوانی قدرت ترمیم و بازسازی بالایی دارد و در هنگام هرگونه ضایعه و آسیب های پوستی می تواند با کلاژن سازی باعث ترمیم آسیب های پوستی شود، اما با افزایش سن معمولا روند کلاژن سازی پوست کاهش می باید و برای ترمیم آسیب های پوستی نیاز به محرک دارد. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا روش های ترمیم بافت های آسیب دیده با آلوورا را با هم بررسی کنیم.

 

 

تاثیرات آلوورا در ترمیم بافت آسیب دیده

 

آلوورااز به وسیله فعالسازي مونوسیت و ماکروفاژها، باعث افزایش آزادسازي سایتوکاینهاشاملIL1،IL2وIL6اینترفرونهاو همچنین تحریک ترشـحفـاکتور های رشـد وTNF باعث بهبود زخم و آثار باقی مانده و محل آسیب دیده آن کمک میکند.

گیاه آلوورا یک محرک برای افزایش کلاژ سازی پوست و ترمیم بافت های آسیب دیده می باشد، این گیاه معجزه گر به دلیل داشتن گلوکومانـان و و ژیبرلینباعث افزایش تولید سنتر کلاژن می شود که یکی از مهم ترین عوامل برای درمان زخم ها و آسیب های پوستی می باشد، همچنین آلوئه ورا علاوه بر تولید سنتر کلاژن باعث تغییر ساختار کلاژن ها به خصوص کلاژن های نوع سوم می شود که باعث افزایش اتصالات عرضی بین رشته های کلاژن می شود.

آلوورا باعث تولید فیبر های کلاژن و و الاستین می شود که علاوه بر تاثیری که بر لطافت پوست دارد، باعث ترمیم آسیب های پوستی می شود.

یکی از علت های آسیب های پوستی معمولا آفتاب سوختگی می باشد، ژل گیاه آلوورا یکی از بهترین گزینه های درمانی برای ترمیم آسیب های آفتاب سوختگی می باشد .

آنتی اکسیدان یکی از مهم ترین فاکتور ها در ترمیم آسیب های پوستی و سایر مشکلات پوستی می باشد و ژل آلوورا سرشار از آنتی اکسیدان می باشد.

ویتامین C از مهم ترین ویتامین هایی می باشد که باعث ترمیم بافت های پوستی می شود و روند کلاژن سازی پوست را افزایش می دهد، آلوئه ورا نیز سرشار از ویتامین C  می باشد که باعث بهبود روند ترمیم آسیب های پوستی می شود.

 

 

برای ترمیم آسیب های پوستی چگونه از آلوورا استفاده کنیم

 

برای ترمیم آسیب های پوستی می توانید که ژل آلوورا را با آب مخلوط کنید و روزانه میل کنید، اما بهترین روش برای ترمیم آسیب ها، استعمال مستقیم ژل آلوئه ورا روی پوست می باشد، هم می توانید ژل آلوورا را به تنهایی روی پوست استفاده کنید و هم مخلوط ژل آلوورا و عسل و یا سایر مواد طبیعی استفاده کنید.

البته توجه داشته باشید که قسمتی از ژل آلوورا، را روی قسمتی از پوست بررسی و تست کنید تا از عدم حساسیت پوستی این گیاه مطمئن شوید.

مطالب مشابهارسال نظر

عکس خوانده نمی شود

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت صنایع نوآوران عتیق است.
انصراف
فراخوان خرید برگ آلوورا