به پرتال شاراکس خوش آمدید

درمان بیماری قلبی با آلوورا

توسط : SHARAX تاریخ :‌ 1 مرداد 1401, 23:52 دسته بندی : وبلاگ

آلوورا یکی از پرخاصیت ترین گیاهان می باشد که در بسیاری از صنایع مورد استفاده می گیرد و امروزه کاشت و تولید این گیاه در مناطق مختلف کشورمان رونق گرفته است، معمولا اغلب افراد هنگامی که از فواید و ویژگی های این گیاه می افتند به یاد خواص درمانی این گیاه برای پوست و مو می افتند و به طور کل آلوئه ورا را روشی درمانی برای رفع مشکلات پوستی و مو می دانند، اما خواص و ویژگی های آلوورا به برطرف کردن مشکلات پوست و مو محدود نمی شود و امروزه در درمان بسیاری از بیماری های قلبی نیز از گیاه معجزه آسای آلوورا استفاده می شود، گیاه آلوورا به گیاه هزار درمان معروف می باشد و در درمان بیماری دیابت، قندخون، کلسترول، کاهش وزن، درمان زخم، سوختگی، ریزش مو و ... مورد استفاده قرار می گیرد، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با درمان بیماری قلبی با آلوورا بیشتر آشنا شوید.

 

آلوورا و سلامت قلب

 

کمی راجب قلب انسان

 

قلب انسان یکی از مهم ترین اعضای بدن می باشد که تمام وقت دقیق و منظم کار می کند و در خدمت کل بدن است. قلب بدن عضوی عضلانی استکهبه اندازه مشت بسته هر فردی می باشد و در قسمت چپ سینه قرار دارد.

قلب یک انسان سالم حدود 100000 بار در طول روز می‌تپد و تقریباً 8 پیمانه خون را هر روز به صورت 24 ساعته به سراسر رگ های بدن پمپاژ می کند. به وسیله این پمپاژ خون غنی از اکسیژن و مواد مغذی به سایر بافت ها و اندام های بدن می رسد و مواد زائد و آلوده در خون را نیز با خود حمل می کند.

وظیفه قلب انسان در بدن ارسال خون فاقد اکسیژن را به ریه ها می باشد و در ریه ها خون از اکسیژن غنی می شود و دی اکسید کربن و ماده زائد متابولیسم خون تخلیه می شود. حال در برخی موارد ممکن است که قلب انسان تحت شرایطی نتواند عملکرد خود را به درستی انجام دهد، وجود هرگونه مشکلی در قلب باعث اختلال در عملکر کل اعضای بدن می شود، پس بهتر است که از قلب خود به درستی مراقب کنید تا خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی در بدنتان کاهش یابد، بسیاری از مواد خوراکی و گیاهی می باشند که با مصرف آن می توانید از قلب خود محافظت کنید، آلوورا نیز یکی از گیاهان درمانی می باشد که با استفاده از آن می توانید قلبی سالم داشته باشید و از بروز بیماری های قلبی جلوگیری کنید.

برخی از بیماری های قلبی به صورت مادرزادی می باشند که در چنین شرایطی می توان برای روند بهبود بیماری قلبی از آلوورا استفاده کرد، اما در برخی موارد طی شرایط مختلفی بیماری های قلبی در بدن شکل می گیرد، کلسترول و تری گلیسیرید از مهم ترین موارد می باشد که باعث بیماری های قلبی می شوند، جالب است بدانید گیاه درمانی آلوئه ورا نقش بسیار مهمی در کاهش کلسترول و تری گلیسیرید ها دارد و به همین ترتیب در روند بهبود بیماری های قلبی و جلوگیری از بروز بیماری های قلبی کمک می کند.

 

 

خواص گیاه آلوورا و درمان بیماری های قلبی

 

1 . تنظیم کلسترول : در بدن انسان دو نوع کلسترول وجود دارد، که کلسترول خون و بد نام دارند. از وظایف کلسترول خوب در بدن، انتقال کلسترول بد به کبد و از بین بردن سموم خون در کبد می باشد، برای داشتن بدن و قلبی سالم بهتر است که تعادل بین کلسترول خوب و بد بدن را حفظ کنیم، یکی از طبیعی ترین راهکار های از حفظ تعادل بین دو کلسترول خون و حتی افزایش کلسترول خوب استفاده از گیاه آلوورا می باشد.

کلسترول خون ماده‌ ای شبیه به چربی می باشد که به شکل لیپوپروتئن پرچگالی (HDL) و لیپوپروتئن کم‌ چگالی (LDL) در خون جریان دارد و جا به جا می شود و اگر میزان نوع بد و مضر کلسترول در بدن افزایش یابد؛ به دیواره های عروقی بدن می چسبد و باعث مسدود شدن راه رگ ها می شود و مسدود شدن رگ ها باعث نرسیدن خون، به قلب، مغز و سایر اندام های حیاتی بدن می شود و در نتیجه این اتفاق سکته، حمله ی قلبی یا حتی نارسایی قلبی اتفاق می افتد.

 

2 . کاهش تری گلیسیرید : تری گلیسیرید ها نوعی از چربی های خون می باشند که افزایش آن ها در بدن موجب بروز مشکلات زیادی از جمله حملات قلبی می باشد، معمولا تری گلیسیرید ها از طریق تغذیه و مواد غذایی وارد بدن می شوند، اما در برخی موارد نیز بدن خود تری گلیسیرید تولید می کند..

بیشتر دلایل اختلالات تری گلیسرید و کلسترول در خون مشترک می باشند و عدم رعایت اصول بهداشتی و تغذیه ناسالم عامل اصلی هر دو نوع این بیماری ها در بدن است، معمولا افرادی که تری گلیسرید بالایی دارند، همزمان دچار کلسترول خون بالا هم می باشند.

مصرف آلوورا باعث کاهش چربی های بدن و همچنین تری گلیسیرید ها می شوند و در روند بهبود بیماری های قلبی به دلیل افزایش تری گلیسیرید ها تاثیر مثبتی دارد، برای داشتن بدن و قلبی سالم بهتر است روزانه یک ژل گیاه آلوئه ورا را در آب مخلوط کنید، نوشیدن روزانه این محلول علاوه بر درمان بیماریهای قلبی، باعث از بین رفتن تمام سموم بدن نیز می شود.

 

3 . کاهش فشار خون : افزایش فشار خون یکی از علت های بروز حملات قلبی می باشد، به‌طور کلی، مشکلات قلبی ناشی از فشار خون بالا به دو قسمت تقسیم می شود، بیماری های مرتبط با عروق تغذیه کننده قلب و بیماری‌های درگیرکننده عضلات پمپاژ قلب.

بیماری قلبی ناشی از فشار خون بالا و یا (hypertensive heart disease) به شرایطی گفته می شود که در آن ساختار و عملکرد قلب انسان تحت تاثیر فشار خون بالا دچار تغییراتی برگشت‌پذیر و یا برگشت‌ناپذیر می شود و شرایطی مانند نارسایی قلبی، بزرگ شدن قلب، بیماری های عروق تغذیه کننده قلب و ... را در بدن انسان ایجاد می کند.

آلوورا به دلیل داشتن ویتامین سی ( ویتامین c ) فراوانی در ترکیبات خود، در بهبود و کاهش فشار خون تاثیر بسیار بالایی دارد و مصرف روزانه این گیاه معجزه آسا می تواند فشارخون را کاهش دهد.

 

4 . کاهش درد های عضلانی قلب : در برخی شرایط نیز قلب دچار گرفتگی های عضلانی و درد شدید می شود، گیاه آلوئه ورا به دلیل داشتن سالیسیلیک اسید که دارای ترکیبات ضد درد می باشد و ترکیبی مشابه آسپرین دارد؛ بهترین روش طبیعی و گیاهی  برای درد ها و گرفتگی های قلبی و عروقی می باشد.

 

مطالب مشابهارسال نظر

عکس خوانده نمی شود

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت صنایع نوآوران عتیق است.
انصراف
فراخوان خرید برگ آلوورا